г. Николаев

тел.0999_622_655

Четверг, 21.09.2017, 06:12
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Поиск
Кто нас посещает
Наш опрос
В какой сфере законодательства Вам необходима консультация адвоката?
Всего ответов: 804
СТАТИСТИКА
Каталог сайтов Украины Яндекс.Метрика
Продам ломбардУкраинский биотопливный порталПроизводство пеллет
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Порядок виплати дивідендів підприємством (ТОВ, ПП) фізичній особі (власнику, учаснику)

Ст. 10 ЗУ «Про господарські товариства»  передбачає, що  учасники товариства мають право брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його  частку  (дивіденди).  Право  на  отримання  частки  прибутку (дивідендів) пропорційно частці кожного з учасників  мають  особи, які є учасниками товариства на початок строку виплати дивідендів.

Ст. 88 ГКУ  - учасники господарського товариства мають право брати участь  у  розподілі  прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди).

Ст. 167 ГПКУ корпоративні   права   -   це  права  особи,  частка  якої визначається   у   статутному   капіталі   (майні)   господарської організації,  що  включають  правомочності  на участь цієї особи в управлінні  господарською  організацією,  отримання  певної частки прибутку   (дивідендів)   даної  організації.

Згідно п.п. 14.1.49 ст. 14 ПКУ дивіденди  -  платіж,  що   здійснюється   юридичною особою - емітентом     корпоративних    прав    чи   інвестиційних сертифікатів  на  користь  власника  таких   корпоративних   прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності  інвестора  на  частку  (пай)  у  майні  (активах) емітента,   у   зв'язку   з   розподілом  частини  його  прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

    Про виплату дивідендів приймається рішення загальними зборами учасників підприємства (встановлено в статуті підприємства, ст. 59 ЗУ «Про господарські товариства» з урахуванням п. «д» ч. 5 ст. 41 цього Закону, ст. 88 ГПКУ). 

Рішення про спрямування прибутку на виплату дивідендів повинно містити:

1.       Суму прибутку підприємства, що спрямована на виплату дивідендів;

2.       Розмір дивідендів;

3.       Порядок та термін виплати дивідендів.

Після прийняття рішення здійснюється виплата дивідендів:

1.   Дивіденди, отримані платником податку від інших платників податку, у випадках, передбачених п. 153.3 ст. 153 ПКУ, не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування (пп. 136.1.12 ст. 136 ПКУ), тобто отриманні дивіденди не оподатковуються.

2.       Підприємство може виплачувати власнику корпоративних прав дивіденди незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 152 ПКУ (пп. 153.3.1 ст. 153 ПКУ).

3.       Підприємство, яке прийняло рішення про виплату дивідендів своїм власникам, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ст. 151 ПКУ, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. АЛЕ у випадках, передбачених пп. 153.3.5 ст. 153 ПКУ, авансовий внесок сплачувати не потрібно. Не справляється цей внесок, зокрема, у разі виплати дивідендів: фізичним особам.

4.       Виплата дивідендів у грошовій формі, які здійснюються підприємством, не є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. 196.1.6 ст. 196 ПКУ.

5.       Дивіденди, нараховані емітентом корпоративних прав — резидентом, який є юридичною особою, відповідно до пп. 170.5.3 ст. 170 ПКУ оподатковуються за ставкою, визначеною у п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5 %. Податковим агентом під час нарахування (виплати) дивідендів  являється підприємство. Податковий агент зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи із сум доходів, що виплачуються такій особі (пп. 14.1.180 ст. 14 ПКУ).

6.       Доходи за акціями та інші доходи від участі працівників у власності підприємства (дивіденди) не є виплатами, на які нараховується єдиний внесок (п. 7 ст. 7 Закону № 2464).

 

Нормативна база:

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Закон про АТ — Закон України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 р. № 514-VI.

Закон про господарські товариства — Закон України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII.

Закон № 2464 — Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Перелік № 1170 — Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.

Інструкція № 291 — Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291.

ПБО-12 — Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 12 «Фінансові інвестиції», затверджене наказом Мінфіну України від 26.04.2000 р. № 91.

ПБО-15 — Положення (стандарт) бухгалтерського облік 15 «Дохід», затверджене наказом Мінфіну України від 29.11.99 р. № 290.

Категория: Мои статьи | Добавил: Адвокат (11.01.2013) | Автор: Адвокат Шкиль Иван Васильевич W
Просмотров: 51383 | Комментарии: 9 | Теги: Девіденди 2013 | Рейтинг: 4.5/6
Всего комментариев: 81 2 »
avatar
8
Добрий день! Підскажіть будь ласка чи може підприємство одним протоколом визначити суму дивідендів які підприємство буде виплачувати протягом року ? і чи може дивіденди перейти боргом на наступний рік наприклад податки сплатили а самі дивіденди ні?
avatar
7
Доброго дня! підскажіть чи маю я право отримати дивіденти не в грошовій формі а автомобілем чи нерухомістю ( єдиний власник підприємства) , і чи потрібно при цьому сплачувати податок. Дякую!
avatar
6
Я маю акції підприємства, але дивідендів не отримував, хоча підприємство отримує прибуток. Чи можу я отримати дивіденди, які не виплачувалися декілька років ?
avatar
5
підскажіть будьласка у мене є акції підприємства але вони несплачують девіденти а присилають раз в рік довідку що підприємство не приносить прибутку хоча підприємство в дійсності приносить хороший прибуток як у цьому розібратись
avatar
4
Нічого не зрозумів, що можлива виплата дивідендів не сплативши податок на прибуток?
1-5 6-8
avatar