г. Николаев

тел.0999_622_655

Пятница, 10.04.2020, 14:39
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Поиск
Кто нас посещает
Календарь
«  Январь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наш опрос
В какой сфере законодательства Вам необходима консультация адвоката?
Всего ответов: 813
СТАТИСТИКА
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2013 » Январь » 16 » Заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
13:33
Заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
                                                                Ленінський районний суд м. Миколаєва

 

Позивач:      Іванов Іван Іванович

540000, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 100, кв.1

тел. 23-45-45

 

Відповідач: Миколаївська міська рада

54009, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20

  

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визначення додаткового строку

 для подання заяви про прийняття спадщини 

         10 серпня 2008 року померла моя мати – Іванова Марія Сергіївна. Після її смерті залишилось нерухоме майно - частка в трьохкімнатній квартирі, що знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 100, кв. 1.

         Спадкоємцями першої черги на той час були: мій батько – Іванов Іван Петрович, мої сестри – Петрова Євгенія Іванівна та Сідорова Тетяна Іванівна, та я – Іванов Іван Іванович. Жодний з спадкоємців першої черги зазначене вище майно у спадщину не прийняв – сестри та батько не жили разом з мамою, заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори після її смерті та до сьогоднішнього дня не писали та не подавали.

За правилами ст. 1261 ЦК України я є спадкоємцем першої черги спадкоємців за законом.

         11 серпня 2012р. помер мій батько – Іванов Іван Петрович. Після його смерті я звернувся в усній формі в нотаріальну контору з проханням роз’яснити мені порядок отримання спадщини за моїм батьком та матір’ю. Там же мені повідомили, що для отримання спадщини від батька мені необхідно звернутися у шестимісячний строк до нотаріальної контори з відповідною заявою, а для отримання спадщини від мати - мною пропущено термін на подачу заяви про прийняття спадщини та рекомендовано звернутись до суд з заявою про визначення додаткового строку.

Статтею 1268 ЦК України передбачено право спадкоємця за законом чи заповітом прийняти спадщину або відмовитись від її прийняття.

Спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має на підставі ст. 1269 подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

         Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Я не писав до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини та вважав, що прийняв спадщину від мати – частку в трьохкімнатній квартирі, оскільки проживав у вказаній квартирі № 1 по вул. Космонавтів, 100  та сплачував рахунки за телекомунікаційні та комунальні послуги, що підтверджується відповідними квитанціями та розрахунковими книжками.

         Таким чином, виникла ситуація, що я проживав на момент смерті моєї мати в квартирі, частка якої являється спадщиною від мати, але не був прописаний з матір’ю, тому, як стало мені тільки сьогодні відомо, я не вступив в спадщину та пропустив строк на подачу заяви про вступ у спадщину.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Беручі до уваги наявність у мене доказів на підтвердження бажання прийняти спадщину від мати, враховуючи мою юридичну необізнаність та тяжкий психологічний стан, пов’язаний з втратою мати, прошу суд вважати причину пропуску мною строку для звернення з заявою про прийняття спадщини від мати поважною.     

         Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 4, 119, 120 ЦПК України та ст. 1272 ЦК України, прошу суд:

         - визначити для мене додатковий строк тривалістю один місяць для подання до  нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті моєї матері Іванової Марії Сергіївни, яка померла 10 серпня 2008 року у м. Миколаєві.

Додатки:

  1. Копія позовної заяви для відповідача;
  2. Квитанція про оплату судового збору;
  3. Копія свідоцтва про смерть Іванової Марії Сергіївни;
  4. Копія свідоцтва про народження Іванова Івана Івановича;
  5. Копія паспорта;
  6. Копія доказів оплати мною комунальних послуг.
  7. Копія свідоцтва про право власності на квартиру № 1 по вул.. Космонавтів, 100.

 

 

 

«___» ____________ 2012р.   

    

 

                                                             _______________ І.І. Іванов  

 

Категория: Гражданское право и процесс | Просмотров: 4564 | Добавил: Адвокат | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar