г. Николаев

тел.0999_622_655

Пятница, 10.04.2020, 12:18
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Поиск
Кто нас посещает
Календарь
«  Март 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наш опрос
В какой сфере законодательства Вам необходима консультация адвоката?
Всего ответов: 813
СТАТИСТИКА
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2013 » Март » 20 » Ответ на запрос милиции о предоставлении документов предприятия
14:37
Ответ на запрос милиции о предоставлении документов предприятия

Начальнику СДСБЕЗ  Центрального РВ ММУ УМВС України

в Миколаївській області

 

Директора ПП «Альфа»

Іванова Івана Івановича

м. Миколаїв, вул. Поперечна, 1

 

 

На Ваш запит №11/7011 від 23.05.2012.р. повідомляю наступне:

 

            П. 2 Постанови Кабміну України №510 від 05.07.1993р. закріплює, що у своїй діяльності Державна служба боротьби з економічною злочинністю керується Конституцією і законами  України, постановами Верховної  Ради  України,  указами  і  розпорядженнями Президента   України,   актами  Кабінету  Міністрів  України,  цим Положенням, в також нормативними актами МВС.

Згідно п. 5 Постанови Кабміну України №510 від 05.07.1993р. підрозділи Державної  служби  боротьби   з   економічною злочинністю користуються правами, передбаченими  законами  України "Про  міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність",  Кримінально-процесуальним  кодексом.

            Згідно ст. 5 ЗУ «Про міліцію» міліція  виконує  свої  завдання  неупереджено,   у    точній відповідності з законом. Ніякі виняткові  обставини  або  вказівки службових осіб не можуть бути підставою для  будь-яких  незаконних дій  або  бездіяльності  міліції.

 

З Вашого запиту не можливо встановити законність вимог, що в ньому викладені, з огляду на наступне:

по – перше, згідно п.17 ст.11 ЗУ «Про міліцію»  міліція має право одержувати  безперешкодно  і безплатно від підприємств, установ і організацій незалежно від форм  власності  та  об'єднань громадян на  письмовий  запит  відомості    тому числі й ті, що становлять комерційну та банківську таємницю), необхідні у справах про  злочини,  що знаходяться у провадженні міліції.

Співробітниками СДСБЕЗ Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області не вказано, як це передбачає п. 17 ст. 11 ЗУ «Про міліцію», в зв’язку з яким фактом  або справою про злочин, що знаходиться у провадженні міліції, виникла необхідність в наданні відомостей та документації, вказаної в запиті.

 

            По – друге, п. 24 ст. 11  ЗУ «Про міліцію» передбачає, що міліція має право вимагати   від   керівників   підприємств,   установ і організацій пояснення по фактах порушення законодавства, перевірка додержання якого віднесена  до  компетенції  міліції,  а  також  у порядку,  встановленому  Кабінетом  Міністрів  України,  проводити перевірки  по  фактах   порушення   законодавства,   контроль   за додержанням  якого  віднесено  до  компетенції  міліції.

Органи міліції  вправі  приступити  до  проведення  перевірки суб'єктів господарської діяльності за умови наявності  направлення на перевірку, яке   складається   за   формою,   встановленою Міністерством внутрішніх справ України. У направленні на перевірку зазначаються  дата  його видачі,  назва підрозділу міліції,  мета, вид,  підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання   та   прізвища  посадових  осіб  підрозділу  міліції,  які проводитимуть перевірку.  Направлення на перевірку  є  дійсним  за умови наявності підпису керівника підрозділу міліції,  скріпленого печаткою органу міліції

Директору ПП «Альфа» не надано направлення на перевірку, в якому повинні бути зазначені дата  його видачі,  назва підрозділу міліції,  мета, вид,  підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання   та   прізвища  посадових  осіб  підрозділу  міліції,  які проводитимуть перевірку.

 

По – третє, згідно п. 24 ст. 11  ЗУ «Про міліцію» за рішенням  суду  в  присутності   понятих   та   керівників підприємств,   установ,  організацій,  фізичних  осіб,  щодо  яких проводиться   перевірка,  співробітники міліції мають право витребувати   і   вилучати    оригінали документів,  що  свідчать  про  правопорушення,  а до ухвалення такого рішення  суду  -  в  присутності понятих та керівників підприємств,  установ, організацій, фізичних осіб,  щодо яких  проводиться  перевірка, вивчати  документи,  що свідчать   про  правопорушення,  за  рахунок  відповідного органу міліції робити  з  них  копії  із  залишенням  особам,  щодо  яких проводиться перевірка, опису документів, з яких виготовлено копії.

Отже, документацію, вказану в запиті, Ви можете витребувати згідно з п. 24 ст. 11 ЗУ «Про міліцію» тільки на підставі рішенням  суду  в  присутності   понятих   та   керівника підприємства,  щодо  якого проводиться   перевірка, а до ухвалення такого рішення  суду  -  в  присутності понятих та керівника підприємства,  щодо якого  проводиться  перевірка, вивчати  документи,  що свідчать   про  правопорушення,  за Ваш власний рахунок  зробити  з  них  копії  із  залишенням  нашому підприємству, опису документів, з яких виготовлено копії.

 

На підставі вищевикладеного, Ваші вимоги, викладені в листі №11/7011 від 23.05.2012р., на сьогоднішній день не містять достатніх законних підстав для надання документації підприємства.

Також слід зазначити, що перелік документації, що Ваш цікавить, стосується господарсько – фінансової діяльності підприємства за два роки, ця документація використовується в діяльності підприємства, тому вилучення її спричинить перешкоди у здійсненні ПП «Альфа» законної підприємницької діяльності, яка охороняється державою, законами України.

Ст. 5 ЗУ «Про міліцію» закріплює, що працівники органів міліції несуть      матеріальну відповідальність за   шкоду,   завдану   незаконними  діями  або бездіяльністю  в межах, встановлених законом.

 

Таким чином, Ви можете отримати документацію, перелік якої викладений в Вашому запиті:

по-перше, виконавши всі необхідні вимоги законів України, що регулюють проведення даних дій органами міліції;

по-друге, з метою запобігання створення перешкод в діяльності ПП «Альфа» визначити перелік конкретних документів з зазначенням їх реквізитів, які необхідні Вам для ознайомлення та отримання їх копій.

 

 

 

25.05.2012р.

 

 

З повагою,

директор ПП «Альфа»                                                      І.І. Іванов

Категория: Уголовное право и процесс | Просмотров: 6435 | Добавил: Адвокат | Теги: відповідь на запит УБЕЗ про надання | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar